צבעי כפות הידיים בחלקן הפנימי מושפעים בעיקר מבילירובין (תוצר פרוק של המוגלובין חלק מחלבון האחראי לחמצון. ריבוי שלו עשוי להעיד למשל על צהבת)
ותוצרי פרוק רעילים בכבד.

צבע כתום בידיים יכול לתאר תזונה משופעת בבטא קרוטן בצורה קיצונית (גזר, בטטה).
כשל של הכבד ומלחמתו בחומרים רעילים (לעיתים רבות לאחר טיפול כימותרפי) ציפורניים ופנים היד יאופיינו בכתמים כתומים.
גם במקרים של אנורקסיה ותת תזונה קשה נראה צבע כתום בפנים היד מן סטגנציה, מעברי צבע לא טבעי ביד בעיקר כתום – צהוב. קווים חלשים מאוד בעיקר קו החיים בנסיגה (שמתאר בין השאר דרכי עיכול ושיקוף למידת הוויטליות של גופינו).

לאנה בחורה יפה בת 23 היו ידיים כתומות וקו חיים חלש עד בלתי נראה.
בנוסף מסביב לפה הבחנתי בעיקר מתחת לשפה התחתונה בכתם כתמתם (מעט מסביב לאף). לאחר שהפכה את ידיה הבחנתי בגב היד במן בלט/גבשושית בידה הדומיננטית (סימן להקאות),לשחיקת הפרק הראשון באצבע המורה כסימן אופייני לבולימיה ולציפורניים שבירות וחלשות.
הסתכלתי שוב על שיערה ועל כך שלא הפסיקה לשחק עם אצבעותיה והסתירה את הפה שלה (תנועה אופיינית להפרעות אכילה) – אנה הייתה בולימית אנורקטית.
מכיוון שידיה שיקפו מצב רע מאוד עד כדי תעתוע ושיפוט חשיבה לוקה בחסר לצד התקפי זעם הבנתי ש- ״עבודה״ ממש יהיה קשה לייצר בתהליך האבחון והיא עלולה ״להתהפך״ ולהאשים אותי בהאשמות שונות בשל רצונה להסתיר את מצבה אך בעיקר בשל חוסר יציבותה הנפשי והרגשי.
היא כעסה כשהצגתי את שאלותיי ומיקדתי אותן במצבה הבריאותי פיזי ונפשי.
"אבל הגעתי אליך לאבחון והשמה מקצועי…."
לאחר שיחה ממושכת והבהרת המצב הפיסיולוגי המשתקף מכפות ידיה הסכימה אנה לשתף פעולה לכשהבינה את הקשר בין מצבה הרגשי והכלכלי לבין הבולמיה.